Rakúska „ľahká legalizácia“ drog pre osobnú spotrebu

Foto: ultrahd4kwallpaper.in
Konopkar, 19. novembra 2015

Dňa 1. januára 2016 dochádza v Rakúsku k rozsiahlej trestnoprávnej reforme. Zosilní sa princíp „liečba namiesto trestu“ v oblasti drog. Nákup a držanie malých množstiev už nebude viesť k automatickému obvineniu za predpokladu spolupráce so zdravotným úradom.

Reformou síce nebude konope v Rakúsku legalizované, avšak držanie malého množstva na osobné použitie už nebude automaticky stíhané.

 

Zdravotný úrad prevezme vyšetrovanie

Bez dôsledkov nákup, držba či osobné použitie menšieho množstva nebude. Namiesto stíhania sa bude nutné hlásiť okresnému zdravotnému úradu. Ten navrhne stíhanie len za predpokladu, že osoba nebude chcieť spolupracovať pri liečbe.

 

cannabis-ist-medizin

 

Napriek počiatočnému návrhu bude môcť polícia v prípade obvinenia spolupracovať vo vyšetrovaní.

„Nejde o dekriminalizáciu, ale snažíme sa vysporiadať so skutočnosťou, že závislosť je choroba, na ktorú treba reagovať,“ povedal hovorca ministra spravodlivosti Wolfgang Brandstetter (ÖVP).

 

vieden-ulica

 

Treba urýchliť boj proti dílerom

Aj keď je v súčasnej dobe držanie konope trestané, väčšinou dochádza k podmienke. Od budúceho roka sa budú súdy o drogy na osobnú spotrebu zaujímať len v prípade, že osoba odmietne liečbu. To ušetrí peniaze, ktoré budú vyhradené na stíhanie drogových dílerov.

 

zdravotny-urad-rakusko

Zdravotný úrad prevezme vyšetrovanie

 

Už stanovené maximálne množstvá drog pre osobnú spotrebu sa meniť nebudú. Trestnoprávna zmena bude platiť pre všetky drogy.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím