Muž vyliečil marihuanou 5000 ľudí

Foto: WEB
Konopkar, 16. novembra 2015

Rick Simpson je strojný inžinier a lekár samouk, ktorému bola v roku 2012 diagnostikovaná rakovina kože. Tú sa mu napokon podarilo úspešne vyliečiť.

Dnes je jedným z najaktívnejších aktivistov na svete, ktorý sa snažia spopularizovať a zlegalizovať liek, pomocou ktorého vyliečil vyše 5000 ľudí z rakoviny.

 

Konopný olej – zázračný liek nielen na rakovinu

Konope sa na liečbu rôznych ochorení široko používalo po celé storočia. Bohužiaľ, v polovici minulého storočia došlo k jeho zakázaniu.

Aj vďaka tejto prohibícii vyrástol mnoho miliardový farmaceutický priemysel, založený na často neúčinných syntetických liekoch.

Rick Simpson sa na túto tému zúčastnil debaty v Belehrade. Počas nej uviedol, že konopný olej dokáže úspešne vyliečiť širokú paletu zdravotných problémov, akými sú:

  • cukrovka
  • artérioskleróza
  • skleróza multiplex
  • epilepsie
  • astma
  • psoriáza
  • rakovina, vrátane niektorých jej najsmrteľnejších druhov

 

Rick vyhlásil pre srbský magazín Telegraph:

Vždy hovorím ľuďom, že konope vás vylieči. Ak ho vyskúšate, presvedčíte sa, že je to v súčasnosti najlepší dostupný liek na svete.

 

Rickov príbeh

Jeho príbeh sa začína písať v roku 2002, keď lekári vzdali jeho liečbu. Mal vtedy za sebou už viaceré neúspešné operácie na troch pigmentových znamienkach tváre.

Vždy, keď ich odstránili, onedlho sa znova objavili, no v ešte horšom stave.

Celé roky sa ako hobby zaoberal rastlinkami. Jedného dňa, ako si v zrkadle obzeral svoje znamienka, spomenul si na jednu štúdiu vykonanej na Univerzite vo Virgínii. Tá tvrdila, že THC (aktívna látka v konope) dokáže vyliečiť rakovinu.

Vybral preto konopný olej zo skrinky, ktorý si pred časom vyrobil zo vzorky konope a nakvapkal pár kvapiek priamo do rán.

Spočiatku sa nediali žiadne pozorovateľné zmeny. Aplikoval preto olej znova a miesta si previazal na pár dní leukoplastom.

Potom, ako uvádza, sa udialo nasledovné:

Po 4 dňoch som odstránil náplaste a nemohol som uveriť vlastným očiam! Rany zmizli a moja pokožka bola zregenerovaná.

Hneď potom som začal ľuďom rozprávať, ako som si vyliečil rakovinu kože pomocou konopného oleja.

Každý sa mi najprv smial, no ubehlo ďalších 11 dní a rakovina sa stále nevrátila.

Od toho času sa pán Simpson rozhodol, že bude ľuďom pomáhať s liečbou rakoviny. Jeho práca napokon vyvrcholila vyliečením tisícok ľudí.

 

80 ročný pacient, ktorému dávali 48 hodín života, vyliečený

Posledným prípadom Ricka bol 80 ročný muž umierajúci na rakovinu pľúc. Bol celý opuchnutý z chemoterapie, mal otvorené rany na nohách a ledva dýchal.

Po tom, čo mu lekári dávali iba 48 hodín života, ho jeho syn priviezol ku mne. Moje odporúčanie nasadiť konopný olej syn ešte konzultoval so svojim lekárom. Ten samozrejme takúto liečbu odmietal.

Napokon sa rozhodli liečbu konopným olejom predsa len skúsiť. Syn namočil do oleja malú sušienku a dal ju svojmu otcovi.

Lekári vraveli, že tesne pred smrťou sa zvyknú životné funkcie na krátku chvíľu navrátiť.

On však nechcel čakať na otcovu smrť, preto ho nasledujúce ráno odviedol preč z nemocnice. Okrem toho prestal otcovi podávať nemocnicou predpísané lieky.

 

rick-simpson-marihuana

 

Na počudovanie, jeho otec do 2 dní nielenže nezomrel, ale po 6 týždňoch liečby konopným olejom už viac nepotreboval inzulín a po 3 mesiacoch bol kompletne vyliečený z rakoviny!

Ako uvádza pán Simpson, terapia konopným olejom je rovnako efektívna vo všetkých prípadoch a nemá žiadny vekový limit. Môže byť podávaná dokonca aj malým deťom.

 

Pokuty a riziko uväznenia

Na to, aby mal dostatok čerstvých ingrediencií pre svoj konopný olej, začal Rick pestovať konope.

Samozrejme, neostalo to bez odozvy úradov. Za svoje aktivity mu bola udelená pokuta 2000 dolárov a v 12 prípadoch mu hrozilo uväznenie.

Najhoršie bolo, že aj medzi porotcami boli ľudia, ktorým Rick pomocou konopného oleja zachránil ich najbližších.

Aj samotný sudca vedel, že sa jedná o frašku. V jednej chvíli dokonca povedal, že Rick by mal byť vyznamenaný, nie trestaný. Všetci to vedeli, no nemohli nič robiť.

Nedovolili ani vypovedať 10 pacientom, ktorých Rick vyliečil. Nedovolili, aby vypovedali lekári, ani to, aby na súde prezentoval lekárske dokumenty o účinkoch konopného oleja.

„Ak si nedokážete predstaviť, čo to znamená „zbabelý súd“, choďte sa pozrieť do Kanady a uvidíte, čo mám na mysli“, vysvetľuje Rick.

Tvrdí ďalej, že nikdy nepredával konope pre iné, ako liečebné účely. Preto bol správaním kanadských úradov a skorumpovaných lekárov nadmieru sklamaný.

Podľa Ricka je príprava konopného oleja aj následná liečba extrémne jednoduchá. Tá sa začína aplikáciou niekoľkých kvapiek oleja 3 krát denne.

Zvyčajné množstvo, ktoré onkologickým pacientom dáva je 60 gramov oleja v priebehu prvých 90 dní. Ako prízvukuje, pre pacientov nie je nikdy neskoro začať s jeho užívaním.

Ide o destilovaný olej, ktorý obsahuje THC. Konopné oleje bežne dostupné na Slovensku sú lisované a THC neobsahujú, keďže táto látka je u nás nelegálna.

Čo sa týka fajčenia konope, Rick uvádza, že nie je natoľko účinné ako užívanie oleja. No aj napriek tomu sa ľudia fajčiaci konope s mierou dožívajú v prieme 6 rokov viac ako tí, ktorí ho nefajčia.

 

Záver

Rick verí, že každá krajina na svete by mala dovoliť svojim občanom pestovať a užívať konope na medicínske účely. Okrem toho, malo by byť dostupné aj v lekárňach, hlavne pre tých, ktorí si ho nedokážu sami vypestovať.

Dnes sa málo vie o tom, že konope bolo najpoužívanejším liečivom už stovky rokov pred naším letopočtom. V starovekých perzských náboženských textoch popisujúcich liečive byliny sa konope uvádza hneď na prvom mieste!

Najväčším Rickovým prianím je žiť vo svete, v ktorom neexistuje rakovina.

 

Zdroj: badatel.net

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím