Kolumbia zlegalizuje pestovanie marihuany na lekárske účely

Foto: WEB
Konopkar, 12. novembra 2015

Kolumbijské súdy už skôr dekriminalizovali prechovávanie malého množstva marihuany pre osobné použitie.

Bogota 12. novembra (TASR) – Kolumbia plánuje zlegalizovať pestovanie marihuany a jej predaj na lekárske účely. Pre miestne médiá to dnes uviedol tamojší minister spravodlivosti Yesid Reyes, ktorého citovala agentúra AP.

Podľa ministra sa budú nové opatrenia vzťahovať výlučne na lekárske a vedecké využitie tejto mäkkej drogy.

Správa o plánoch Bogoty vyvolala v krajine prekvapenie, keďže Kolumbia je dlhodobo spájaná s USA podporovanou politikou boja proti produkcii nepovolených drog. Kolumbia by sa tak pridala k ďalším latinskoamerickým krajinám ako Mexiko a Čile, ktoré nedávno pristúpili k uvoľneniu zákonov o marihuane.

Kolumbijské súdy však už skôr dekriminalizovali prechovávanie malého množstva marihuany pre osobné použitie. Na základe nových pravidiel bude možná i jej komerčná produkcia.

Kolumbijský minister zdravotníctva Alejandro Gaviria na margo pripravovaných zmien uviedol, že krajina by postupne mohla prikročiť aj k exportu marihuanových produktov.

 

Zdroj: teraz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím