Dvom Bratislavčanom hrozí 10 rokov basy

Foto: KR PZ v Bratislave
Konopkar, 12. novembra 2015

Dvaja Bratislavčania – 48-ročný Peter O. a 21-ročný Peter K. – čelia obvineniu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Policajná hliadka mužov podrobila kontrole v oblasti lesa nad ulicou Dlhé diely. V igelitovej taške prechovávali 33 igelitových sáčkov so sušenou zelenou rastlinou, ako aj žlté oválne vajíčko so štyrmi igelitovými sáčkami s obsahom bielej kryštalickej látky.

Podľa výsledkov sa v štyroch igelitových vreckách nachádzal metamfetamín v celkovej hmotnosti 1 598 mg, čo zodpovedá minimálne 16 jednorazovým dávkam drogy. V 33 plastových vreckách sa nachádzala marihuana v celkovej hmotnosti 104 g, čo zodpovedá minimálne 210 bežným jednorazovým dávkam drogy.

Obvinený Peter O. je v súčasnosti stíhaný na slobode, na obvineného Petra K. bol spracovaný podnet k podaniu návrhu na vzatie do väzby. Za uvedené konanie hrozí obom trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

 

Zdroj: bratislavaden.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím