Marihuana zaplatí študentom vysokoškolské štipendiá

Foto: WEB
Konopkar, 10. novembra 2015

V Colorade zavádzajú ďalšiu novinku. Štipendiá bude hradiť daň z marihuany

V americkom štáte Colorado našli zákonodarcovia nový spôsob, ako financovať vysokoškolské štipendiá. Študenti, ktorí budú chcieť študovať v okrese Pueblo County na miestnej vysokej škole, budú dotovaný štipendiom z marihuanovej dane. Tá sa smie rekreačne predávať od roku 2014.

Financovanie vysokoškolského štúdia pomocou dane z marihuany schválili občania okresu Pueblo County v referende. Podľa návrhu sa bude od roku 2017 odvádzať z dane z marihuany 5% na vysokoškolské štúdium alebo do miestnych projektov. Podľa odhadov by sa malo jednať o sumu 3,5 milióna dolárov (približne 87 miliónov korún).

Najmenej polovica z tejto sumy by mala ísť na financovanie štipendií. Podľa návrhu bude záležať na príjmoch z dane. Predkladatelia návrhu tiež počítajú s rozšírením programu v priebehu niekoľkých najbližších rokov.

„Zmyslom tohto programu je, aby deti, ktoré nepochádzajú z bohatých rodín, mohli študovať na vysokej škole,“ povedala pre spravodajský server Fox6Now hovorkyňa okresu Pueblo County Paris Carmichaelová.

Podľa Carmichaelovej by sa malo jednať o prvý program svojho druhu na svete.

„V súčasnej dobe je pre Pueblo County dôležité zvládnuť drogovú prevenciu. Zároveň ale bude musieť zariadiť rast tohto odvetvia,“ povedal k programu prezident Colorédskej komory pre komerčné užívanie marihuany Tyler Henson.

Peniaze z projektu nepôjdu len na financovanie štipendií, ale aj na množstvo ďalších komunitných projektov. Medzi nimi je aj rekonštrukcia školských ihrísk alebo nákup nových vozíkov do miestneho golfového klubu.

 

Zdroj: lidovky.cz

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím