Srbsko: Marihuana na recept už čoskoro

Foto: WEB
Konopkar, 29. októbra 2015

Už na konci roka by malo byť v Srbsku legalizované konope na lekárske účely.

Médiam to potvrdil Antonije Kovačević, prezident Hnutia za legalizáciu konope na lekárske účely. Kovačević sa spolieha na vládne zdroje a očakáva, že dôjde k zmene právneho stavu.

Pozmeňujúci návrh má za cieľ pomôcť pacientom s rakovinou a tým, ktorí by mohli ťažiť z konopného účinku proti bolesti. Bol predložený v srbskom ministerstve zdravotníctva vo februári tohto roku a je v ňom znázornené pomocou praktických príkladov, ako marihuana pomáha pacientom s rakovinou, roztrúsenou sklerózou, cukrovkou, glaukómom či epilepsiou.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím