Bude to legálne: Problémy s hmotnosťou vyrieši konopný olej a semienka

Foto: Profimedia.sk
Konopkar, 26. októbra 2015

Aj semienka konopy siatej dokážu zlepšiť náladu. No nie vďaka psychotropným látkam, ale preto, lebo vylepšia postavu.

Podobne ako nelegálna marihuana, aj konopa siata má mnohé liečivé účinky. THC však takmer neobsahuje, preto ju pokojne môžete konzumovať. Jej semienka sú plné proteínov, preto sú dôležitou zložkou vegetariánskej kuchyne. No siahnuť po nich by mali všetci, čo majú problém s hmotnosťou. Konopa im pomôže schudnúť aj pribrať, pretože reguluje trávenie.

 

Všestranná

Konopné semienka sú dobré na imunitu, správnu stavbu buniek a svalovej hmoty, urýchľujú trávenie a zlepšujú vylučovanie. Dokážu znížiť vysoký cholesterol a navracajú silu rekonvalescentom. Ženy isto ocenia, že po nich budú mať zdravé vlasy a pevné nechty a hlavne vysnenú hmotnosť. Telo si totiž po nich vďaka prísunu balastných látok, minerálov, chlorofylu a omega mastných kyselín lepšie upraví hmotnosť.

 

Pri diéte

Z konopy môžete konzumovať olej alebo semienka. Najzdravšie sú nelúpané, lebo v šupke sa ukrývajú najcennejšie látky. Lúpané použite namiesto strúhanky alebo ich pomeľte na prášok. Ten si sypte do smoothie ako výdatnú nízkokalorickú večeru. Hneď ho však skonzumujte, konopu si nikdy nemeľte do zásoby. Pri detoxikačnej kúre vyskúšajte konopné otruby plné nerozpustnej vlákniny. Ak držíte diétu, denne zjedzte jednu až dve lyžičky semienok či oleja. Využívajte ich do nátierok, obilných kaší, jogurtu, tvarohu, zeleninových šalátov a cestovín.

 

Superpotravina

Konopné semienka obsahujú tuk, bielkoviny, sacharidy, vlákninu, vodu, vápnik, železo, horčík, fosfor, meď, draslík, molybdén, sodík, zinok, selén, chróm, omega-3, omega-6 nenasýtené mastné kyseliny, vitamín A, B, E, K či kyselinu listovú, preto sa plným právom radia medzi superpotraviny, ktoré jednoznačne prospievajú zdraviu.

 

Premastite sa

Konopný olej prospieva pokožke, nechtom a vlasom, kĺbom, pri menopauze a menštruačných problémoch a pri zápaloch žlčníka a čriev. Jedzte ho vždy za surova! Po otvorení ho skladujte v chladničke, aby sa neznehodnotil. Ak je pre vás jeho chuť príliš výrazná, môžete ho skombinovať s ľanovým a tekvicovým olejom.

 

Využitie konopy

Olej – v studenej kuchyni

Lúpané semienka – do šalátov, cereálií, v teplej kuchyni

Pražené semienka – priamo zjesť alebo pridávať do šalátov

Konopná múka a prášok – do chleba, pečiva a proteínových nápojov

Konopné otruby – prevencia zápchy, prísada pri pečení

 

Zdroj: pluska.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím