Konope nie je v práci povolené, rozhodol taliansky súd

Foto: flickr.com/Shane Adams
Konopkar, 18. októbra 2015

Najvyšší súd tento týždeň v prípade Fiatu rozhodol aj o prípade, keď automobilka vyhodila v roku 2012 40-ročného zamestnanca, ktorý v práci vyfajčil dva jointy marihuanu. 

Súd rozhodol, že na to mala plné právo, pretože dôsledky húlenia sú badateľné a ovplyvňujú pracovnú činnosť a bezpečnosť zamestnancov. Taliani sú inak voči marihuane benevolentný a na osobné užívanie marihuany dekriminalizovali. Aj preto nižší súd v Turíne v tomto spore pôvodne rozhodol, že trest vo podobe straty zamestnania je príliš prísny.  

 

Zdroj: etrend.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím