V Chorvátsku zatkli Slovákov, pašovali 57 kilogramov marihuany

Foto: WEB
Konopkar, 9. októbra 2015

V Chorvátsku chytili tri Slovákov vo veku okolo 30 rokov, ktorí sa do krajiny pokúšali prepašovať viac ako 57 kilogramov marihuany. Odhaduje sa, že pri predaji tohto množstva drogy na čiernom trhu by zisk dosiahol päť miliónov kún (655- tisíc eur).

Informovali o tom v piatok chorvátske servery s odvolaním na oznámenie polície. Chorvátski colníci a policajti pašerákov zadržali už v stredu. Stalo sa tak na prechode Karasovići na hraniciach s Čiernou Horou.

Na prechod prišli dvaja muži dodávkou so slovenskou ŠPZ, za ktorou bol pripojený karavan s českou značkou. Pri prehliadke vozidla úradníci objavili v nákladovom priestore úkryt a v ňom 55 balíčkov marihuany o celkovej hmotnosti 57,3 kilogramu zabalených do hliníkových fólií.

Pri vyšetrovaní policajti zistili, že ku skupine patrí ešte jeden slovenský občan, ktorý prišiel do Chorvátska cez Karasovići dve hodiny pred dodávkou s marihuanou. Ešte v ten istý deň sa podarilo aj tohto muža zadržať. Všetci traja sú teraz vyšetrujú vo väzbe.

 

Zdroj: pravda.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím