Obecný poslanec priviezol z Česka v dvoch igelitkách marihuanu

Foto: turistika.cz
Konopkar, 7. októbra 2015

Sudca v prípade obvineného rozhodol rýchlo, poslal ho do väzenia. Hroziť mu môže až desaťročný pobyt za mrežami.  

KOSTOLNÁ VES. V noci 2. októbra kúpil 27-ročný muž z okresu Prievidza v Českej republike za 320 eur od neznámej osoby marihuanu.

„Rozdelená bola do dvoch igelitových tašiek. Muž marihuanu priviezol autom na hornú Nitru, polícia ju našla a zaistila,“ informoval trenčiansky policajný hovorca Pavol Kudlička.

Zo zadržaného množstva marihuany by sa dalo vyrobiť 1249 jednorazových dávok drogy.

Prievidzský vyšetrovateľ už voči mužovi vzniesol obvinenie zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. V prípade dokázania viny si za mrežami môže posedieť tri až desať rokov.

„Obvinený bol už 6. októbra na základe príkazu sudcu vzatý do väzby,“ doplnil informácie policajný hovorca.  

Podľa hovorcu súdov v Trenčianskom kraji Romana Tarabusa „existuje obava, že by mohol pokračovať v trestnej činnosti.“ Dodal, že počas výsluchu sa k činu priznal. 

Obvinený muž je obecný poslanec v Kostolnej Vsi. Starostku obce Máriu Žofčinovú informácia o jeho skutku prekvapila.

„Poznám ho ako slušného mladého človeka, takže naozaj som niečo podobné nečakala. Čo sa týka práce v obecnom zastupiteľstve, bol spoľahlivý, plnil si svoje povinnosti poslanca zodpovedne a ako mladý človek priniesol pár celkom zaujímavých a dobrých nápadov,“ povedala starostka.

Pripomenula, že poslanecký mandát by mal mužovi v zmysle platnej legislatívy zaniknúť právoplatným odsúdením za úmyselný trestný čin alebo právoplatným odsúdením za trestný čin, ak výkon trestu odňatia slobody nebol podmienečne odložený. Vyjadriť sa viac preto k prípadu nechcela.

 

Zdroj: sme.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím