V USA padla z neba marihuana, balík skoro zabil psa

Foto: Nogales Police Department
Konopkar, 30. septembra 2015

V americkom meste Nogales na hraniciach s Mexikom v noci spadol na dom tunajšej rodiny zhruba desaťkilogramový balík s konopou. Prerazil strechu garáže a zničil psí pelech, v ktorom bežne spí rodinný maznáčik. Pes v ňom našťastie nebol.

Keď Mayu a Billa Donnellyových z amerického mesta Nogales pri mexickej hranici zobudila v noci hlučná rana, usúdili, že to bol hrom a pokojne pokračovali vo spánku. Ráno ich ale čakalo prekvapenie: v troskách búdy ich nemeckého ovčiaka ležal desaťkilogramový balík s marihuanou, ktorý zrejme vypadol z lietadla pašerákov a pri “pristáti” prerazil dieru v prístrešku na auto. 

Podľa polície malo konope hodnotu asi 10 000 dolárov (približne 8 930 eur). “Našťastie nikto nebol zranený,” povedal serveru ABC News Robert Fierros, hovorca polície v Nogales. Vyšetrovatelia sa teraz snažia zistiť, či balík vypadol z ultraľahkého lietadla alebo bezpilotného stroja.

 

marihuana-spadla-z-neba

 

Pašeráci drog z Mexika väčšinou lietajú v noci a svoj náklad zhadzujú v Spojených štátoch mimo obývané územia. “Niekto celkom iste urobil chybu a kto vie, čo ho tá chyba bude stáť,” povedal miestny policajný náčelník Dereck Arnson.

Rodina Donnellyových vyčíslila škodu na 500 dolárov. Polícia konope prevzala do úschovy, a aj keď je nepravdepodobné, že by niekto u Donnellyových konope hľadal, posilnila ochranu ich domu. 

 

Zdroj: idnes.cz

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím