Vedci vytvorili THC z droždia

Foto: WEB
Konopkar, 18. septembra 2015

Vedci z Technickej univerzity v Dortmunde v Nemecku objavili spôsob, ako genetickým zásahom do kvasiniek vypestovať látku THC a cannabidiol. THC je hlavná zložka s psychoaktívnym účinkom nachádzajúca sa v konope. Syntetické THC sa už aj v dnešnej dobe predáva pod značkou Cesamet. Používa sa pri liečbe zvracania, ktoré je následkom nakazenia HIV vírusom, resp. ako následok onkologickej liečby.

„Prinútiť“ kvasinky produkovať tieto chemické látky sa zdá byť podstatne ekonomicky efektívnejšie ako získavať ich z rastlín konvenčnými metódami.

Vedecká štúdia spomínaných vedcov, ktorú zverejnili v časopise Biotechnology Letters rozoberá len spôsob produkcie THC pomocou kvasiniek. Ostatné údaje tam zatiaľ chýbajú.

Tím vedcov však dúfa, že sa im podarí replikovať celý proces THC, aj preto sa spojili s THC Pharm vo Frankfurte, s pomocou ktorej chcú tento proces urýchliť.

 

Zdroj: smartmug.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím