Albánska polícia zlikvidovala skoro všetky marihuanové polia

Foto: ZASTAVKI.COM
Konopkar, 17. septembra 2015

Albánske orgány spustili rozsiahlu kampaň proti pestovaniu indického konope v krajine ešte vlani.

Tirana 16. septembra (TASR) – Albánsko, ktoré patrí k veľkým európskym producentom marihuany, dnes vyhlásilo, že zlikvidovalo skoro všetky polia v krajine, na ktorých sa pestovalo indické konope.

Minister vnútra Saimir Tahiri povedal, že od začiatku roka zlikvidovali už 99,2 percenta rastlín indického konope, (približne 690.000 kusov) vysadených na 44 hektároch polí, ktoré identifikovali za pomoci leteckých máp. Informovala o tom agentúra AP.

Albánske orgány spustili rozsiahlu kampaň proti pestovaniu indického konope v krajine už minulý rok. Keď vtedy prišli na obrnených transportéroch do neslávne známej “marihuanovej” dediny Lazarat na juhu Albánska, tamojší pestovatelia drogy ich ostreľovali z automatickými zbraňami a raketami.

Vlani albánska polícia zničila asi 550.000 rastlín a 102 ton sušeného indického konope, ktoré vtedy mali odhadovanú trhovú hodnotu sedem miliárd eur. To sú viac ako dve tretiny ročného HDP Albánska.

 

Zdroj: dnesky.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím