Pohroma K2: Syntetická marihuana zabíja, smrť môže spôsobiť už prvá dávka!

Foto: FACEBOOK
Konopkar, 10. septembra 2015

Za jediný víkend zachraňovali newyorskí lekári 120 ľudí intoxikovaných drogou známou ako K2 či korenie.

Jej účinok je údajne tisíckrát silnejší než vplyv obyčajnej „trávy“. Syntetická marihuana vyzerá ako korenie, aj preto dostala túto prezývku. Zabiť však môže už prvá cigareta či dávka výluhu, ktorý sa z nej robí. Je to zmes byliniek postriekaná chemikáliou, ktorá má vyvolávať podobné účinky ako marihuana. Vlani chytil svet za srdcia príbeh mladého austrálskeho surfera Connora Eckhardta, ktorý po jedinej dávke tejto drogy upadol do kómy a po týždni zomrel. Mladý hráč amerického futbalu David Rozga dostal po pár šlukoch tejto „víkendovej“ drogy taký záchvat paniky a hrôzy, že hodinu a pol po jej užití spáchal samovraždu. Rodičia týchto tínedžerov sa snažia šíriť informácie o zhubných účinkoch drogy K2. Aj ľudia, ktorých nezabije okamžite, majú pri pravidelnom užívaní vážny problém. Chemikália JWH-018, ktorú obsahuje, totiž spôsobuje rakovinu.

 

Hit Harlemu

Balíčky s touto drogou sú momentálne hitom chudobných častí východného Harlemu, K2 však dôverne poznajú aj v Rusku a na Sibíri. Ruskej polícii sa podarilo utlmiť hromadné užívanie neslávne známeho „krokodíla“ – chemickej zmesi, ktorá spôsobuje odpadávanie kusov mäsa a jej užívatelia doslova hnijú za živa.

 

korenie-zufala-rodina

Fotka zúfalej rodiny okolo Connorovej postele obletela svet.

 

„Korenie“ sa označuje za ďalšiu pohromu. K2 má podobné účinky ako tvrdé drogy, na rozdiel od nich je však ľahko dostupná. „Je to taká silná látka, že ľudia doslova padajú po prvom šluku. Tí, ktorí prežili, si nemôžu na nič spomenúť. Všetko sa im vymaže z pamäti,“ povedal poradca riaditeľa Federálnej služby pre kontrolu obchodovania s drogami (FSKN) Michail Gabriljanc. K2 údajne pochádza z Číny a spôsobuje doslova masové otravy tínedžerov. Podľa špecialistov látka zapríčiňuje priame poškodenie mozgu. Okamžite po inhalácii vyvoláva kŕče, búšenie srdca, nevoľnosť a stratu vedomia. Tvrdia, že „korenie“ je silne návyková látka a dá sa, žiaľ, ľahko zohnať cez internet.

 

Obyčajný tabak

Novou chemickou látkou sú často postriekané bežné bylinky ako ľubovník, harmanček či obyčajný tabak. V Rusku sa čísla dílerov dajú nájsť na múroch v okolí škôl. Svojich zákazníkov si hľadajú pomocou hesiel „dym“ alebo „prach“.

Rodičia Davida Rozgu založili internetovú stránku vystríhajúcu pred K2. Rodičia Davida Rozgu založili internetovú stránku vystríhajúcu pred K2. Autor fotografie: Internet

Mnohí ľudia, ktorí sa syntetickou marihuanou otrávili, nechcú vypovedať a po zlepšení stavu utekajú z nemocnice. Rusom trvalo niekoľko mesiacov, kým sa dovtedy neznáma zmes „korenia“ dostala na zoznam zakázaných látok. Newyorskí policajti so zhubnými účinkami K2 bojujú práve v týchto dňoch. Preferujú ju totiž aj konzumenti marihuany. Dôvodom je jej dostupnosť a nižšia cena.


Zdroj: zivot.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím