Prerazí elektronická marihuana?

Foto: CREDIT DPC
Konopkar, 8. septembra 2015

Problémom fajčiarov marihuany býva charakteristická vôňa. Sú vďaka tomu na verejnosti pomerne ľahko identifikovateľní.

Tento problém rieši nový trend. V USA sa podľa nypost.com rozmáha inovatívny spôsob užívania konope, ktorý je prakticky nepozorovateľný. Využívajú sa zariadenia e-cigaret, teda elektronické cigarety, do ktorých sa dáva špeciálne spracovaná marihuana. Hovorí sa jej napríklad včelí vosk.

Policajti upozorňujú, že výroba extraktu prebieha v neregulovaných a pravdepodobne nehygienických podmienkach v tajných laboratóriách.

Podľa webu nypost.com zatkli policajti počas posledných niekoľkých mesiacov asi šesť predajcov tohto nového produktu.

Podľa prieskumov v Connecticute aspoň jeden z piatich študentov, ktorí používajú e-cigarety, už tiež vyskúšal túto novú formu inhalácie THC.

V Holandsku sa E-Njoint teší pomerne značnej popularite. Podľa bulvárnych denníkov, ktoré o E-Njointe v minulom roku informovali, si ho nechávajú Holanďania vyrábať v Číne v počte 10 tisíc kusov denne.

Podľa výrobcov je fajčenie týchto elektronických jointov k nášmu zdraviu veľmi šetrné. Náplň obsahuje bezpečné komponenty ako propylénglykol, rastlinný glycerín a stopercentnú biologickú príchuť. Rozdielne zákony teda môžu za to, že americkí milovníci „zdravého“ fajčenia majú na rozdiel od tých holandských k dispozícii materiál pochybného pôvodu bez akejkoľvek kvalifikovanej kontroly.

Avšak aj v samotnom Holandsku už niekoľko rokov platí zákaz predaja marihuany a hašiša cudzincom. Marihuanovým turistom je už k dispozícii len Amsterdam, kde sú coffee shopy s hašišom a marihuanou pre cudzincov zatiaľ povolené. Radnica sa obáva, že v prípade zákazu by sa vyrojili pouliční dealeri.

 

Zdroj: nova24.cz

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím