Na Islande fajčí marihuanu pätina dospelých

Foto: nightlife-cityguide.com
Konopkar, 28. augusta 2015

Marihuanu fajčia najviac ľudia na Islande, dopraje si ju takmer pätina dospelých ľudí. Tvrdí to aspoň štúdia americkej organizácie Recovery Brands, ktorá sa zaoberá pomocou užívateľom drog s odvykaním.

Podľa štúdie na Islande fajčí marihuanu až 19 percent všetkých dospelých. Užívanie tejto drogy tu pritom nie je legálne. Podľa štúdie môžu byť jedným z dôvodov vysoke ceny alkoholu na ostrove.

Lacná tu však nie je ani marihuana, za gram tu podľa autorov štúdie ľudia zaplatia 25 až 35 dolárov, čo je vraj priemerne až o 20 dolárov viac, než za koľko ľudia drogu kúpia v USA.

Za Islandom skončili v rebríčku na druhom mieste práve Spojené štáty, nasledované Španielsko, Česka republika a Francúzsko. Holandsko, s ktorým väčšina ľudí spája liberálny prístup k fajčeniu marihuany, sa do prvej pätice nedostalo.

Dáta k štúdii organizácie Recovery Brands zhromaždila z niekoľkých zdrojov, vrátane správ Úradu OSN pre drogy a kriminalitu či Európskeho monitorovacieho centra pre drogy a drogovú závislosť.

 

Zdroj: stcity.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím