Polícia chytila pätnásťročného dílera, marihuanu prevážal v kufri

Foto: WEB
Konopkar, 19. augusta 2015

TRENČÍN – Policajti z obvodného oddelenia v Trenčíne zadržali dílerov drog v momente, keď si odvážali marihuanu z poľa. Jeden z nich má iba 15-rokov. Mladíci viezli rastlinu v kufri, ale vrecúška s drogou mali aj pri sebe.

Policajti z obvodného oddelenia zastavili auto, ktoré išlo po meste veľmi rýchlo. Nakoniec sa ukázalo, že v ňom sedia známi díleri. „Podozriví u seba prechovávali igelitové vrecká s obsahom neznámej zelenej sušiny,“ informuje hovorkyňa policajného zboru Elena Antalová.

Zelenú sušenú látku vo vrecúškach mladíci ukrývali aj v aute. Ešte väčšie prekvapenie policajtov čakalo v kufri. „V kufri auta našli policajti z obvodného oddelenia z Trenčína vrece s obsahom čerstvo natrhanej zelenej rastliny,“ pokračuje Antalová.

Mladíci pestovali marihuanu na poli za Trenčianskymi Stankovciami. Policajti z obvodného oddelenia v Trenčíne ich zadržali pár minút po tom, ako zožali úrodu.

„U týchto mladých ľudí je, tiež ako u ich rodičov, vidina získať peniaze. Je to ale obchod so smrťou,“ tvrdí odborník na liečbu závislosti Marián Daubner.

„Podozrivé osoby sú vo veku 15 a 18 rokov a policajti im obmedzili osobnú slobodu,“ povedala hovorkyňa.

To, že sa medzi dílermi objavil iba 15-ročný mladík, je podľa odborníkov dôkazom toho, že veková hranica užívateľov drog rapídne klesá. Zadržanú látku poslali policajti na expertízu. Podľa jej výsledkov určia trestnú sadzbu, ktorá mladíkom hrozí.

„Poverený príslušník začal trestné stíhanie pre drogovú tresnú činnosť,“ dodáva Antalová.

 

Zdroj: noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím