Toto je najlepší spôsob ako užívať liečivú marihuanu

Foto: topzdravie.sk
Konopkar, 14. augusta 2015

Najlepší spôsob, ako užívať liečivú marihuanu nie je fajčením. Údajne patrí marihuana medzi alternatívnu liečbu v boji proti chorobám ako rakovina, chronická bolesť a epilepsia. 

V tomto článku Vám dáme pár tipov, ako ju môžete užívať a taktiež zistíte, ktorý spôsob je lepší a najbezpečnejší. Článok je len informačný a určený pre pacientov s legálnym predpisom medicínskeho konope.

 

Spôsoby, ako môžete užívať marihuanu:

 

Fajčenie jointu

Je bežné užívať marihuanu vo forme jointu. Závisiac od dávky, ktorú potrebujete na liečivé účely, použite kvety a zrolujte ich do cigaretového papiera.

Dokonca aj vdýchnutie marihuany môže spôsobiť silný kašel. Pokiaľ marihuanu musíte z lekárskych dôvod fajčiť, použite na to fajku. Taktiež môžete použiť silnejšiu THC verziu marihuany, aby ste jej nemuseli tak veľa vdychovať. Po jej vdýchnutí ju hneď vydýchnite, aby ste si nepoškodzovali pľúca.

Miesto jointu vyskúšajte vaporizér, ktorý pri nízkej teplote ohrieva marihuanu a uvoľňuje práve tie zložky, ktoré sú liečivé a obsahujú menej nebezpečných vedľajších produktov.

 

marihuanova-e-cigareta

 

Jedlá

Marihuanu môžete taktiež použiť ako prísadu do pečenia. Pre ľudí, ktorí bojujú proti chronickej bolesti, je tento spôsob údajne najúčinnejší. Problém tohto spôsobu užívania spočíva v tom, že často neviete presne určite, koľko ste jej už skonzumovali a jej zaúčinkovanie môže dlhšie trvať, a tak sa môže stať, že jej zjete viac ako by ste mali, aby sa dostavili želané účinky. V prípade, že jej užijete veľmi veľa, budú jej účinky dlho pretrvávať. Odporúčame, aby ste pri tomto spôsobe užívania konzumovali menšie množstvo a počkali aspoň hodinu, kým si dáte viac. 

 

Tonikum a tinktúra

Môžete použiť aj tekuté formy marihuany. Tieto sa okrem nanesenia na kožu môžu aj konzumovať pridaním do jedla. Pomáhajú pri riešení nevoľnosti po chemoterapii. Táto tekutina sa vyrába z marihuanových listov, ktoré sú ponorené v alkohole a potom sa z nich vytlačí šťava. Avšak pri týchto tekutých formách by ste si mali dávať pozor na predávkovanie a konzumovať ich len v malom množstve.

 

Lokálne použitie

Úžitky marihuany môžete pocítiť aj pri používaní lokálnych mastí, balzamov, krémov a sprejov, ktoré boli vyrobené s použitím oleja z marihuany. Tieto liečivá na lokálne použitie pomáhajú pri liečbe popraskanej kože, miernych popáleninách, ekzéme, artritíde, spálenej kože, bolesti svalov a kĺbov. Majú skvelé analgetické, protizápalové a antibakteriálne vlastnosti.

 

Čaj a sóda

Marihuanu môžete taktiež pridať do čaju alebo sódy. Na prípravu čaju zalejte listy a stonky marihuany a nechajte ich 30 minút variť. Pridajte alkohol, maslo alebo olej na uvoľnenie THC, ktoré potrebujete na získanie liečivých úžitkov. Pri príprave si dávajte pozor, aby ste nepridali príliš veľa marihuany a nespravili ho moc silný.

 

marihuanovy-caj

 

Vosk

Vyrába sa zo živice získanej z marihuanových kvetov, ktorá sa potom lisuje do malých kociek, ktoré sa môžu fajčiť, pridať do jedla alebo čaju, alebo ich môžete zjesť. Úľava od bolesti sa dostaví do minúty, pretože je to veľmi silná forma marihuany.

 

Vaporizér je spôsob, ktorý odporúča väčšina lekárov a výskumníkov ako najlepší na konzumácii THC. Marihuanu neprehrieva, môžete si odmerať presnú dávku a vyhnúť sa niektorým vedľajším účinkom.

 

Zdroj: topzdravie.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím