Donáška pomocou dronov funguje: Do väznice priniesol heroín, marihuanu aj tabak

Foto: SITA / AP
Konopkar, 6. augusta 2015

Americký internetový obchodný gigant Amazon v marci tohto roka získal povolenie na testovanie dronov. Federálny úrad pre letectvo tak umožnil skúšku bezpilotných lietadiel za účelom donášky tovaru zákazníkom.

Testy sú ale veľmi regulované – môžu sa konať len za denného svetla vo výške maximálne 120 metrov. Zároveň sa drony nemôžu dostať z dohľadu operátorov. Tými sa navyše môžu stať iba osoby s pilotnou licenciou.

Zdá sa ale, že niekto si s legislatívou hlavu neláme a doručovanie pomocou dronov dotiahol do ďalšej fázy. „Špeciálny“ balík doručil priamo na nádvorie väznice v americkom štáte Ohio. Portál Quartz informuje, že zásielka obsahovala 64,5 gramu marihuany, 6,6 gramu heroínu a 144,5 gramov tabaku.

Po tom, ako jeden z väzňov balík „vyzdvihol“, sa podľa Fox8.com na nádvorí strhla bitka, ku ktorej utekali aj ostatní spoluväzni. Po použití slzného spreja zo strany dozorcov bolo viac ako 200 trestancov prehľadaných a deväť z nich čaká trest.

Dôkazom, že zásielka bola doručená pomocou bezpilotného stroja, sú zábery bezpečnostných kamier. Zistiť, kto dron ovládal, je takmer nemožné. Po opustení areálu väznice neexistujú ďalšie záznamy schopné sa k danej osobe dopracovať.

 

Zdroj: etrend.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím