Marihuana pomáha pri zlomeninách

Foto: WEB
Konopkar, 22. júla 2015

Liečebné účinky konope nie sú obyčajnou výhovorkou, ako ospravedlniť užívanie marihuany, ale sú známe už dlho.

Užíva sa, či už vo forme mastí alebo konzumáciou pomáha pacientom s najrôznejšími kožnými problémami, ale aj napríklad Parkinsonovou chorobou, sklerózou multiplex alebo rakovinou. Izraelskí vedci z Telavivskej univerzity a Hebrejskej univerzity v Jeruzaleme však teraz prišli na to, že konope pomáha aj pri liečbe zlomenín.

Kľúčový je pritom kanabinoid kanabidiol (CDB), ktorý je jednou z hlavných zložiek konope, ale nemá psychotropné účinky, a ktorý významne stimuluje rast kostí. Rovnaký tím už pritom v minulosti objavil, že sa v telách živočíchov nachádzajú tzv. kanabinoidné receptory, ktoré ovplyvňujú celý rad životných funkcií a majú tiež podiel na tvorbe kostnej hmoty a potláčajú jej odbúravanie.

 

Zdroj: 21stoleti.cz

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím