Legalizuje Taliansko marihuanu? Návrh zákona má podporu vlády

Foto: WEB
Konopkar, 16. júla 2015

Návrh na legalizáciu rekreačného užívania marihuany, ktorý má podporu viac ako 200 zákonodarcov, bol predložený v talianskom parlamente.

Zákon by umožnil legálne vlastniť 15 gramov konope, pestovať ho v malom množstve, fajčiť v súkromí, ako aj umožniť jeho predaj vo vládou schválených obchodoch.

Návrh zákona z dielne mladého ministra zahraničných vecí Benedetta Della Vedova bol podporený ďalšími 217 príslušníkmi talianskych oboch komôr parlamentu, ktoré majú dokopy viac ako 900 zákonodarcov.

Della Vedova, bývalý člen Radikálnej strany, malej liberálnej skupiny, ktorá už dlho požaduje dekriminalizáciu tzv. mäkkých drog, vyhlásil, že zákon by oslabil drogovú mafiu a znížil počet nevybavených súdnych prípadov pred talianskymi zdĺhavými tribunálmi.

Podobné argumenty boli použité v marci Francom Robertim, talianskym protimafiánskym cárom, vo výročnej správe pre parlament, ktorá odhaduje, že spotreba konope je momentálne tak vysoká ako pitie alkoholu a fajčenie tabaku.

Okrem volania po politikoch, aby aspoň zvážili legalizačné opatrenia, Roberti oznámil, že v Taliansku došlo k „totálnemu zlyhaniu represívnych akcií“.

Medzi zástancov návrhu zákona sú členovia Demokratickej strany premiéra Matteoa Renziho a aj niektoré opozičné strany.

Podľa prieskumu výskumného inštitútu Ipsos by túto reformu podporilo až 60 percent Talianov.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím