Marihuana sa stáva legálnou. Vodiči ale budú fúkať na zistenie trávy v dychu

Foto: cannabixtechnologies.com
Konopkar, 15. júla 2015

VANCOUVER – Federálny zákon USA považuje marihuanu za nelegálne narkotikum, jej užívanie pre liečebné účely je však povolené v 23 štátoch USA a napríklad štáty Colorado, Aljaška či metropola Washington umožňujú aj jej rekreačné užívanie.

Šoférovať pod jej vplyvom je však nelegálne všade. Kanadská firma Canabix Technologies preto vyvíja prístroj na zistenie prítomnosti marihuany v dychu vodičov.

Vancouverská spoločnosť Canabix Technologies Inc. tak chce pomôcť pri odhaľovaní marihuany u vodičov.

Prístroj je vo fáze prototypu. Nie je zatiaľ jasné, kedy sa dostane do rúk policajtom alebo či bude meranie dostatočne presné, píše portál www.engadget.com.

 

Áno, nie

„Myslím, že prvý prístroj na trhu bude fungovať na báze „áno“ a „nie“ pre prítomnosť THC v tele v čase testu. Nebude poskytovať kvantitatívne dokazovanie,“ uviedol Barry Knot zo spoločnosti Lifeloc, ktorý sa zaoberá výrobou testerov na alkohol. Testy, ktoré sa v súčasnosti používajú, robia z krvi a moču, a dávajú presný výsledok.

Prístroj Cannabix je údajne určený na detekciu THC až dve hodiny po tom, čo užívateľ fajčil marihuanu. V prípade prístroja nepadlo zatiaľ ani slovo ako a či bude fungovať v prípade stráveného alebo odpareného konope.

 

Rôzny prístup

Podľa portálu engadget.com štáty k požitiu marihuany za volantom pristupujú rôzne. Vo Washingtone či Montane sa človek s obsahom 5 nanogramov na mililiter považuje za „príliš zhúleného, aby šoféroval“. V Pennsylvánii je to 1 nanogram.

 

Zdroj: noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím