Desiatky Poliakov skončili v nemocnici, otrávili sa psychoaktívnymi látkami

Foto: AKTUALITY.SK
Konopkar, 12. júla 2015

Zhruba 150 ľudí skončila za posledné dni v nemocniciach v poľskom Sliezsku a v regióne Veľkopoľsko. Otrávili sa psychoaktívnymi látkami.

Minister zdravotníctva Marian Zembala podľa TVN24 uviedol, že jeden z otrávených leží v nemocnici vo veľmi vážnom stave.

Poľská polícia v sobotu zadržala ženu a muža z Katovíc a podozrieva ich z distribúcie omamnej látky. Predávajú ju pod názvom Mocnár.

„Od stredy sa deje niečo divné,“ komentoval hospitalizácie otrávených toxikológ Eryk Matuszkiewicz z nemocnice v Poznani. Niektorí z pacientov priznali, že užili túto látku. Väčšina z nich sa správala mimoriadne agresívne.

Minister zdravotníctva apeloval, že za otravy môže ľahká dostupnosť syntetických drog. „Pekne zabalené drogy sa dajú zohnať veľmi jednoducho ako lístok na električku,“ dodal.

Odborníci varujú, že tieto psychoaktívne látky sú omnoho silnejšie ako prírodné alebo klasické drogy.

V Poľsku sa podľa zákona pristupuje k týmto umelo vyrábaným psychoaktívnym látkam rovnako ako ku klasickým drogám. Za ich predaj hrozí osem rokov väzenia a za ich držanie tri roky.

 

Zdroj: aktuality.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím