Konopná cirkev žaluje štát, porušuje jej náboženskú slobodu

Foto: SITA
Konopkar, 9. júla 2015

INDIANAPOLIS – Prvá konopná cirkev žaluje mesto Indianapolis i štát Indiana. Dôvodom sú zákony, ktoré znemožňujú držanie a užívanie marihuany a podľa predstaviteľov tejto cirkvi obmedzujú náboženskú slobodu.

Prvá konopná cirkev vznikla vďaka nedávno schválenému zákonu na podporu náboženskej slobody. Teraz sa domáha svojich práv a na súde v Indianapolis žaluje guvernéra Mikea Pencea a štátnu i miestnu políciu

Obžaloba tvrdí, že členovia cirkvi považujú marihuanu za sviatosť, ktorá „nás privádza bližšie k sebe i ostatným. Je to naša fontána zdravia, naša láska, ktorá nám pomáha vyliečiť sa z chorôb a depresie. Prijímame ju celým srdcom a dušou, jednotlivo, aj ako skupina,“ tvrdia podľa Fox News jej predstavitelia.

„Nechceme ľudí otráviť. Naopak, chceme ich vidieť zdravých a konope je predsa tou najzdravšou rastlinou v krajine,“ vyhlásil zakladateľ cirkvi Bill Levin.

 

Láska bez obmedzení

Rovnako obžaloba tvrdí, že štát Indiana, ktorý považuje držanie a užívanie marihuany za trestný čin, tým porušuje zákony štátu i celých USA.

„Prijímame právne kroky s cieľom zabezpečiť, že láska nebude mať v našej krajine žiadne obmedzenia,“ vysvetľuje Levin.

„Chceme pozvať predstaviteľov štátu Indiana, aby sa s nami s radosťou stretli na súde a vysvetlíme im naše náboženské hodnoty,“ dodal.

 

Bez marihuany

Levin založil cirkev 26. marca a tvrdí, že má viac ako tisíc členov. Sám seba označuje za ministra lásky a počas bohoslužieb chce hrať na harmoniku a kázať o láske, živote i smiechu.

Tá úvodná sa konala 1. júla a zaobišla sa bez marihuany. Zúčastnilo sa jej asi sto ľudí a na poriadok dohliadala dvadsiatka policajtov.

 

Zdroj: noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím