Tínedžerku Lauru chytili pred základnou školou s marihuanou

Foto: TASR/KR PZ V PREŠOVE
Konopkar, 8. júla 2015

Obvinená je stíhaná na slobode a v prípade dokázania viny jej hrozí až trojročný trest odňatia slobody.

Košice 8. júla (TASR) – Z drogovej činnosti obvinila polícia iba 18-ročnú Lauru z Košíc. Tú ešte začiatkom júna vo večerných hodinách prichytili pracovníci kriminálnej polície pred jednou zo základných škôl v Košiciach, ako u seba prechovávala v papierovej skladačke sušený zelenohnedý rastlinný materiál (rodu Cannabis) o hmotnosti 740 miligramov.

„Expertíza potvrdila, že išlo o drogu s obsahom viac ako 20 miligramov účinnej látky THC s obsahom vyšším ako 2,7 percenta, čo zodpovedá minimálne dvom obvykle jednorazovým dávkam drogy,“ informoval dnes košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó.

Poverený príslušník Policajného zboru obvinil tínedžerku zo spáchania prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. „Obvinená je stíhaná na slobode a v prípade dokázania viny jej hrozí až trojročný trest odňatia slobody,“ konštatoval Szabó.

 

Zdroj: teraz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím