Žiaci základnej školy si dali marihuanu a išli na hodinu

Foto: ISIFA
Konopkar, 3. júla 2015

VRÁBLE – Dvaja žiaci špeciálnej základnej školy vo Vrábľoch (okres Nitra) fajčili pred vyučovaním marihuanu. Rastlinu potom jeden z chlapcov priniesol do triedy. Sušenú rastlinu učitelia odovzdali riaditeľke, tá o prípade nechce hovoriť.

Podľa informácií TV JOJ si žiaci zabezpečili marihuanu a fajčili ju v blízkosti školy. Potom prišli na vyučovanie.

 

V škole sa pochválil

Sušenú rastlinu podľa zdroja blízkeho polícii zabezpečil jeden z chlapcov, druhému ju ponúkol. V škole sa pochválili tým, že zakázanú látku fajčili. Učitelia situáciu začali riešiť, chlapec im vrecúško odovzdal.

“Viem, že tam našli drogy, ale nepovedali o tom nič,” povedal jeden zo žiakov školy. “Viem, že niektorí tam aj fetujú a ťahajú,” dodal druhý.

Podľa zistení TV JOJ marihuana v zásuvke u riaditeľky a nekontaktovala políciu hneď. Urobila to až vychovávateľka z detského domova, v ktorom žije jeden z chlapcov.

“Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre drogovú trestnú činnosť,” uviedla policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

 

Nič nezanedbala

Riaditeľka školy uviedla, že ona kontaktovala detský domov, nič nezanedbala a látku odovzdala na polícii.

“Celú záležitosť som od začiatku konzultovala s okresnou kriminálkou v Nitre, od nich som dostala informáciu nahlásiť problém na Obvodné oddelenie polície Vráble,” uviedla vo svojom stanovisku riaditeľka školy.

 

Zdroj: noviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím