Moldavčana z Rumunska chytili na Kysuciach s rekordným množstvom hašiša

Foto: WEB
Konopkar, 27. júna 2015

Na Kysuciach pri obci Radoľa policajti chytili Moldavčana z Rumunska, ktorý viezol v aute 26,5 kíl hašiša. Je to rekordné množstvo hašiša zadržaného na Slovensku.

Ako informovali v piatok popoludní policajný prezident Tibor Gašpar a šéf Národnej protidrogovej jednotky Marián Geleta, akcia bola v stredu podvečer pri obci Radoľa (okres Kysucké Nové Mesto). Moldavčan (29) z Rumunska prevážal v osobnom aute Ford Mondeo 26,5 kg hašiša, čo je rekordné množstvo tejto drogy zaistenej na Slovensku. Droga v 22 balíčkoch bola skrytá v dutinách osobného auta s nemeckými evidenčnými číslami. Pri prehliadke auta policajtom pomohli colníci so špeciálnou technikou.

Zo zadržaného množstva drogy by sa dalo vyrobiť 140-tisíc dávok drogy v hodnote na čiernom trhu približne 265-tisíc eur. Droga bola určená pre konzumentov na Ukrajinu, Moldavsko a Rusku. Ročne na Slovensku zadržia policajti 1,5 až 2 kg hašiša a konzumenti ho u nás užívajú len ojedinele. Zadržanému Moldavčanovi hrozí v prípade dokázania viny na súde trest 20 až 25 rokov.

Hašiš podľa polície pašoval v rámci viacerých krajín Európskej Únie moldavský gang. Podobná akcia ako na Slovensku bola v tom istom čase aj v Ríme, kde talianska polícia zadržala podobné množstvo drogy.

Hašiš je výťažok zo samičej rastliny konopy. V tuhom stave býva lisovaný väčšinou do tvaru kociek, tyčiniek alebo platničiek svetlohnedej až tmavohnedej farby mierne mastného povrchu s aromatickou vôňou. Hašiš je niekoľkokrát silnejší ako marihuana. Ako sa hašiš užíva? Kúsky sušiny marišky alebo hmoty hašišu sa zmiešajú a fajčia spolu s tabakom (joint), alebo sa fajčia samostatne v rôznych fajkách (suché alebo vodné), prípadne iným spôsobom, napríklad cez upravenú umelohmotnú fľašu (bongo).

 

Zdroj: cas.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím