Konopný komik Tommy Chong má diagnostikovanú rakovinu

Foto: WEB
Konopkar, 22. júna 2015

Tommy Chong, jedna polovica filmového komediálneho dua „Cheech and Chong,“ má diagnostikovanú rakovinu konečníka. Nie je prekvapujúce, že 77-ročný Chong ako celoživotný advokát za dekriminalizáciu marihuany, používa práve konope na boj s touto zákernou chorobou.

Magazín US Weekly bol prvý, ktorý ohlásil, že Chong v súčasnej dobe prechádza liečbou a jedná sa o jeho druhú bitku s rakovinou. V roku 2012 bol diagnostikovaný s rakovinou prostaty.

„Mal som v poslednej dobe nejaké zdravotné problémy,“ povedal Chong časopisu počas nedávnej párty v Santa Monice v Kalifornii. „Bol som diagnostikovaný s rakovinou konečníka.“

Chong neskôr potvrdil túto správu fanúšikom cez Twitter.

Pre kultového konopného komika je lekárska marihuana definitívne súčasťou jeho liečby.

„Používam konope teraz ako blázon, viac ako kedykoľvek predtým,“ povedal Chong pre US Weekly. „Buď sa uzdravím alebo nie, ale určite si túto chorobu zmiernim. „

Chong už bojoval s rakovinou prostaty potom, čo bol diagnostikovaný v roku 2012. V tej dobe sa objavil na CNN a obraňoval používanie lekárskej marihuany pri liečbe rakoviny.

„Mám rakovinu prostaty a liečim ju konopným olejom a konopou,“ povedal vtedy Chong. „Legalizácia marihuany pre mňa znamená oveľa viac ako len možnosť fajčiť ju bez toho, aby som bol zatknutý, ale beriem ju ako liek.“

Filozofia Chonga sa nezmenila. Začiatkom tohto mesiaca sa komik objavil v meste Phoenix v Arizone na festivale, ktorého cieľom je podpora využívania lekárskej marihuany pri liečbe chorôb.

 

Komédia Cheech and Chong

Komédia Cheech and Chong

 

„Dáva to človeku dobrý pocit. To je to, čo liek má robiť. Liek má spôsobovať, aby ste sa cítili dobre. Konope lieči takým spôsobom, že nepoškodí ostatné časti tela.“

Chong tiež napísal na Twitteri, že bude informovať svojich fanúšikov o jeho stave vo svojom podcaste s Cheechom Marinom.

Chong súťažil v sezóne ABC 2014 „Dancing with the Stars“ a stal sa najstarším súťažiacim, ktorý sa kedy dostal do semifinále. V súčasnej dobe neplánuje žiadne filmové či televízne projekty a strávil väčšinu uplynulého roka obhajovaním dekriminalizácie marihuany. 

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím