Lotyšský parlament bojoval proti marihuane. Zatiaľ zvíťazila marihuana

Foto: WEB
Konopkar, 19. júna 2015

Vlna sporov o dekriminalizácii alebo úplnom zákaze použitia marihuany dorazila zo Západnej Európy už aj do pobaltských krajín. Najnovšie sa tým bude zaoberať lotyšský parlament. Prvú malú bitku – svojráznu predohru – zatiaľ prehral…

V Lotyšsku sa rozprúdila diskusia o možnej dekriminalizácii marihuany. Na portáli „Manabalss.lv“ iniciatívna skupina občanov zorganizovala petíciu na „obranu“ marihuany. Túto petíciu podpísalo už viac ako 10-tisíc Lotyšov.

Touto témou sa začali zaoberať aj poslanci lotyšského parlamentu. Názory poslancov sa, pochopiteľne, rozdelili. Napríklad Raivis Dzintars tvrdo kritizuje podobné iniciatívy a požiadal, aby sa všetky podobné pokusy potláčali hneď v zárodku. „Musíme vyslať jasný signál verejnosti, že si neprajeme podobné experimenty ani s našimi deťmi, ani so všetkými našimi obyvateľmi,“ prízvukoval poslanec.

Kompromisný variant navrhol ďalší poslanec Vitalij Orlov zo strany Súhlas. Tvrdí, že podobnú otázku by v prvom rade mali posúdiť skutoční odborníci, hlavne zdravotníci, a preto sa treba poradiť s expertmi z rezortu zdravotníctva a vnútra. Práve jeho návrh podporila väčšina poslancov lotyšského parlamentu.

Kým organizátori petície na podporu dekriminalizácie marihuany navrhujú, aby sa legislatíva novelizovala takým spôsobom, že sa nebude trestať pestovanie, skladovanie a použitie marihuany v menších množstvách, komisia lotyšského parlamentu pre mandáty, etiku a zdravotníctvo odporučila zorganizovať odborné porady s expertmi z oblasti zdravotníctva a vnútra, ako aj žiadal poslanec Vitalij Orlov. Touto témou sa aj naďalej bude zaoberať lotyšský parlament.

Eugen Rusnák

 

Zdroj: hlavnespravy.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím