Polícia v Mexiku zaistila takmer 42 ton marihuany

Foto: EURONEWS.COM
Konopkar, 17. júna 2015

Obchod s drogami v Mexiku ovládajú vplyvné kartely.

Mexiko 14. júna (TASR) – Polícia zhabala v meste Tijuana ležiacom na severozápade Mexika pri hraniciach s USA 41,6 tony marihuany. Droga bola zabalená do 5271 balíčkov a uložená v suteréne jedného domu, informovali dnes miestne médiá.

Nálezu marihuany predchádzalo zatknutie dvoch osôb, ktoré sa starali o dom. Sudca následne nariadil prehľadanie budovy.

Armádny generál Gabriel Garcia Rincón označil túto akciu za úspešný úder proti organizovanému zločinu. V tomto roku ide o najväčšie zaistené množstvo marihuany v štáte Baja California. Droga sa mala dostať do USA a zrejme patrila kartelu Sinaloa.

Obchod s drogami v Mexiku ovládajú vplyvné kartely. Väčšina drog sa pašuje z krajín pôvodu, ako sú Kolumbia, Bolívia a Peru, cez Strednú Ameriku a Mexiko do Spojených štátov.

 

Zdroj: teraz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím