Liečba konopou pomohla 9-ročnému chlapcovi a prvýkrát rozpráva

Foto: RODINA SANTIAGO
Konopkar, 11. júna 2015

9-ročný Kalel Santiago, ktorý trpí autizmom, povedal svoje prvé slová krátko po začatí liečby konopným olejom.

Kalel Santiago z Portorika má iba 9 rokov a prešiel si cez ťažký životný boj. Keď mal 10 mesiacov, doktori mu diagnostikovali ojedinelý zhubný nádor z nezrelých nervových buniek – neuroblastóm. Viac ako dva roky musel podstupovať chirurgické zákroky, chemoterapie a radiačnú liečbu. Následne došlo k ďalšej diagnóze: ťažký neústny autizmus.

„Zatiaľ, čo bol v nemocnici, zistili sme, že vôbec nerozpráva a že jeho chovanie nie je normálne, napríklad mával rukami a chodil po prstoch na nohe,“ prezradil jeho otec Abiel Gomez Santiago stránke Yahoo. „No museli sme počkať, kým sa vylieči z rakoviny a následne sme sa začali venovať tomu, že nehovorí a ako sa postaviť k jeho autizmu“.

 

kalel-santiago-liecba-konopnym-olejom-2

 

Abiel a jeho žena Gladys, ktorí sa starajú o ďalších dvoch starších chlapcov vo veku 18 a 20 rokov, začali zisťovať informácie o autizme. Skúšali viacero škôl a terapií a nakoniec došlo k zlepšeniu pri jedinečnej terapii na surfoch, neďaleko ich domu. Neskôr v apríli počas finančnej zbierky na tento program rodina narazila na liečbu, ktorá zmenila ich životy: konopný olej s vysokým obsahom kanabinoidu CBD (cannabidiol), ktorý dokáže dramaticky zlepšiť symptómy epilepsie a autizmu.

 

kalel-santiago-liecba-konopnym-olejom

 

Zobrali si domov malý sprej, ktorý sme začali synovi dávať pod jazyk dvakrát denne. Výsledky boli prekvapujúce, pretože Kalel začal rozprávať už po dvoch dňoch.

„Prekvapil nás v škole, keď začal rozprávať samohlásky A-E-I-O-U. Bolo to úplne prvýkrát,“ tvrdí otec Abiel. „Neviete si predstaviť, aké emócie boli v nás, keď sme dovtedy jeho hlas vlastne nikdy nepočuli. Bolo to jednoducho úžasné. Učiteľ to nahral a poslal mojej žene, na čo sme mu povedali, že jediná zmena bola v tom, že začal užívať konopný olej s vysokým obsahom CBD. O niečo neskôr začal Kalel hovoriť už aj spoluhlásky. Jeho prvá veta bola: „Ľúbim svoju mamu.““Neviem, ako máme poďakovať výrobcom tohto konopného oleja,“ uzavrel Abiel.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím