Kávové kapsule s marihuanou sa stali hitom

Foto: WEB
Konopkar, 20. mája 2015

Nespresso či Dolce Gusto sú momentálne veľmi populárne kávové kapsule, ale to isto všetci viete. No pre Američanov, ktorí potrebujú ešte „silnejšie“ ranné povzbudenie, prichádzajú špeciálne kapsule „posilnené“ marihuanou.

Konopný obchod Uncle Ike’s Pot Shop v meste Seattle si dal na kreativite záležať a začal predávať prémiové konopné kapsule Catapult za 10 dolárov kus. Každá kapsula obsahuje 10 mg THC, teda psychoaktívnej látky z konope. Podľa obchodu je z kapsúl absolútny bestseller.

„Je to niečo ako Red Bull s vodkou,“ povedala manažérka obchodu Jennifer pre portál Yahoo. „Mala som oveľa viac energie a cítila som sa zároveň uvoľnená.“

Fairwinds Manufacturing, spoločnosť z Vancouveru, ktorá kapsule vyrába pre Uncle Ike’s, tvrdí, že kapsule majú 60%-ný podieľ na ich celkovom predaji.

 

catapult-marihuanove kapsule-4

 

Fairwinds však nie je jediná spoločnosť vyrábajúca konopnú kávu.

Obchod House of Jane v Kalifornii má štyri typy marihuanových káv: stredne praženú, tmavo praženú, bezkofeínovú a moku. Taktiež predáva marihuanové čaje a krémy – jeden dokonca vyhral cenu najlepšieho marihuanového jedla na súťaži HempCon, ktorá sa zaoberá medicínskou marihuanou. Taktiež House of Jane pracuje na marihuanovom „frappuccine“.

Ed Rosenthal, známy pre písanie marihuanových príručiek, má svoju vlastnú radu káv s názvom Ed Rosenthal’s Select Coffee & Tea.

 

catapult-marihuanove kapsule-2

 

„Ed chcel dôjsť na nový produkt, ktorý nie je len klasická cukrovinka,“ povedal Rosenthalov CEO Ross Franglin pre portál Yahoo.

Emily Paxhia, spoluzakladateľka Poseidon Asset Management, čo je firma zaoberajúca sa marihuanovými investíciami, si myslí, že káva dá marihuanovým jedlám väčšie čaro.

 

catapult-marihuanove kapsule-3

 

„Čím viac sa bude konope viac konzumovať v jedlých formách príťažlivých širšej populácii, tým bude z marihuany viac masový trh,“ dodala Paxhia.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím