Prelomový inhalátor má zmeniť branžu medicínskej marihuany

Foto: TIMESOFISRAEL.COM
Konopkar, 14. mája 2015

Niektorí hovoria, že sa jedná o prevrat, na ktorý marihuanové odvetvie čakalo. Technológia má rozšíriť medicínsku marihuanu do nemocníc po celom svete.

Väčšina ľudí, čo počula o medicínskom inhalátore Syqe, ktorý dodá správnu dávku aktívnych látok z marihuany pacientom, nevedia, že bol vyrobený v Izraeli a že na jeho vývoji má podiel izraelsko-americká firma zaoberajúca sa 3D tlačiarňami menom Stratasys.

„Syqe bol vyrobený pomocou 3D tlačiarne z viacerých materiálov, pevných aj flexibilných, aby vytvoril jedinečný materiál, s ktorým doteraz nebolo možné pracovať pri obvyklej výrobe,“ povedal Ronny Eden, riaditeľ distribučnej firmy Stratasysu v Izraeli. „Použitý materiál má ideálne podmienky pre bezproblémové fungovanie inhalátora.“

Eden rozprával na akcií BioMed 2015, kde zaujal viacero vedcov, inžinierov a ľudí zo 45 krajín sveta. Stovky izraelských vedeckých spoločností tam vystavovalo ich produkty, služby a technológie.

 

syque-inhalator

 

Inhalátor Syge by mal spraviť krok vpred v marihuanovej technológií. Presvedčiť chce poisťovne a politikov, nakoľko zaručuje efektívne, stabilné a bezpečné užívanie marihuany.

Zariadenie používa senzory, aby zistilo, akú dávku má pacientovi podať, ako aj zaručuje doktorom presný dohľad nad liečbou.

Vynálezcovia zariadenia tvrdia, že Eden použil technológiu 3D tlačiarní, aby vyrobil prototyp, pretože podľa nich šetrí čas.

 

syque-inhalator-2
Obvykle musí spoločnosť – vyrábajúca medicínske zariadenia, autodiely či hračky – vyrobiť prototyp skladajúci sa z viacerých umelohmotných či kovových častí a tento proces býva extrémne zdĺhavý.

„Pomocou 3D tlačiarne Stratasys dokázali začať tlačiť prototyp ráno a doobeda bol úplne hotový,“ povedal Eden.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím