Marihuana či horúci piesok. Spoznajte najnovšie wellnes trendy

Foto: BUD AND BREAKFAST
Konopkar, 12. mája 2015

Prechádzka osamote v lese či psammoterapia. Aj takto vyzerajú najnovšie trendy v oblasti kúpeľníctva podľa SpaFinder Wellness 365, jednej z najväčších wellnes spoločností na svete. Pozrite si tie najzaujímavejšie z nich tak, ako ich vybral portál cnn.com.

Povesť najkontroverznejších si pravdepodobne vyslúžia marihuanové denné kúpele Sú výsledkom uvoľnenia používania marihuany v americkom štáte Colorado. Neznamená to však zďaleka, že by sa turisti po celý čas vznášali v marihuanovom opare. Konope je totiž používané najmä ako súčasť kozmetiky a kúpeľných procedúr.

Ďalším trendom je takzvané forest bathing. Úprimne, naordinovať si ho môžete aj sami, ide v podstate o prechádzku v lese. Podstatné je však, aby ste atmosféru vnímali a precítili všetkými zmyslami. Tento trend, ktorý má veľkú tradíciu v Japonsku, môže niekedy zahŕňať okrem prechádzok aj cvičenie uprostred lesa.

Veľmi zaujímavou alternatívou je psammoterapia. Hoci ide o techniku, ktorá sa na Blízkom Východe používa už vyše dvetisíc rokov, dodnes je na Západe pomerne neznáma. Na rozdiel od populárneho hammamu.

Pri psammoterapii sa pracuje s teplým pieskom – ten sa buď prikladá na namáhané miesta alebo vás doň zahrabú celkom. Vraj spoľahlivo uvoľňuje napäté svalstvo a aj psychiku.

 

Zdroj: hnonline.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím