Morgan Freeman a marihuana: Čo tí dvaja spolu majú?

Foto: WEB
Konopkar, 11. mája 2015

Herec Morgan Freeman (77) priznal, že užíva denne marihuanu. S jej pravidelným fajčením začal kvôli ochoreniu fibromyalgia.

Chronické problémy mu spôsobujú bolesti končatín, ale práve THC dokáže symptómy ochorenia tlmiť. Obľúbený herec trpí neliečiteľnou bolestivou chorobou od autonehody v roku 2008.

“Oni mi väčšinou hovoria: Fajčíš ten matroš, chlapče, budeš na ňom závislý! Moja prvá manželka ma k tomu priviedla pred mnohými rokmi. Ako to mám užívať? Akokoľvek to ide! Jem to, pijem, fajčím, šňupem! Táto zmena (legalizácia marihuany) je naozaj dlhodobá vec, a začína sa rozširovať… Marihuana má veľa užitočných využití. Ja mám v tejto ruke fibromyalgickú bolesť, a jediný liek, ktorý mi ponúka úľavu, je marihuana. Hovorí sa o deťoch, ktoré majú obrovské záchvaty, a zistili, že marihuana im uľaví a tie deti môžu žiť. To mi priamo hovorí: “Legalizujte to všade!” zdôveril sa Morgan v rozhovore pre Daily Beast.

Užívať ju začal so svojou prvou manželkou Jeanette Adair Bradshawovou, s ktorou bol ženatý v rokoch 1967 až 1979. Túto drogu považuje za bezpečnejšiu ako alkohol.

 

Zdroj: adam.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky