Portoriko zlegalizovalo medicínsku marihuanu

Foto: WEB
Konopkar, 6. mája 2015

Guvernér karibského ostrovu Portoriko v nedeľu podpísal nariadenie umožňujúce používanie medicínskej marihuany. Nariadenie vchádza do okamžitej platnosti.

„Robíme významné kroky v oblasti zdravia, čo je zásadné pre zlepšenie kvality života,“ vyhlásil guvernér Alejandro Garcia Padilla. „Som si istý, že väčšina pacientov dostane vhodnú liečbu, ktorá im dá novú nádej.“

 

alejandro-garcia-padilla

Alejandro Garcia Padilla

 

Padilla podotkol, že doterajší výskum podporuje užívanie marihuany na zmiernenie bolestí a symptómov chorôb od sklerózy multiplex až po glaukóm teda zelený očný zákal.

 

portoriko-hotel

 

Medicínska marihuana je momentálne legálna v 23 štátoch USA.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím