V Holandsku sa črtá súd v pozadí ktorého je pestovanie marihuany

Foto: WIKIMEDIA.ORG
Konopkar, 4. mája 2015

Stranami sporu sú známa spoločnosť z oblasti elektronického priemyslu Philips a jej bývalý dlhoročný klient Hans Zondervan.

Brusel/Amsterdam 4. mája (TASR) – V Holandsku sa schyľuje k netradičnému súdnemu sporu, v pozadí ktorého stojí pestovanie marihuany. Uviedla to dnes holandská tlačová agentúra ANP.

Stranami sporu sú známa spoločnosť z oblasti elektronického priemyslu Philips a jej bývalý dlhoročný klient Hans Zondervan.

Bývalý zákazník zažaloval koncern Philips, s ktorým spolupracoval od roku 2002, kvôli tomu, že mu spoločnosť odmietla predať žiarovky a elektrické prepínače, ktoré on následne dodával pestovateľom marihuany.

Zondervan v rámci televíznej relácie Brandpunt Reporter upozornil, že Philips s ním ukončil obchodné väzby na jeseň 2013, pretože známa spoločnosť nechcela byť spájaná s drogovým priemyslom, kam možno zaradiť pestovanie konopí na výrobu marihuany. Podľa jeho slov Philips pomáhal dodávať potrebný tovar tomuto priemyslu prostredníctvom ďalších kanálov, čím on prišiel o zárobky a teraz žiada náhradu za ušlý zisk.

Pestovanie konope na výrobu marihuany v uzavretých priestoroch si vyžaduje veľké množstvo výkonných elektrických žiaroviek a ďalších elektrických zariadení. Spoločnosť Philips začala preverovať predaj takzvaných „rastových lámp“ v roku 2012, aby sa uistila, že sú použité len na legitímne účely, ako je napríklad pestovanie izbových kvetov a ovocia.

Philips na Zondervanove tvrdenia zareagoval protižalobou. Bývalého klienta chce žalovať za porušenie uzavretej dohody o nekontaktovaní spoločnosti a za obťažovanie svojich zamestnancov. Spoločnosť ako kompenzáciu žiada 12,8 milióna eur.

 

Zdroj: teraz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím