Talianska armáda predstavila vlastnú marihuanovú farmu

Foto: WEB
Konopkar, 1. mája 2015

Talianska armáda ukázala svoju prvú marihuanovú farmu, ktorej cieľom je znížiť cenu medicínskej marihuany naprieč krajinou.

O rozhodnutí armády pestovať marihuanu informovala talianska vláda v septembri a prvým rastlinám sa údajne veľmi darí, informuje web stránka Corriere della Sera.

Táto marihuana respektíve konope sa pestuje v bezpečnostných priestoroch farmaceutického laboratória nachádzajúceho sa vo Florencii. Armáda počíta s ročným výnosom marihuany vo výške 100 kg. Laboratórium má aj vybavenie na sušenie a balenie marihuany.

 

pestovacia-miestnost-talianskej-armady

Marihuana v armádnom laboratóriu

 

„Cieľ tejto operácie je zlepšenie dostupnosti marihuany pre rastúci počet pacientov, nakoľko marihuana v medicínskej kvalite nie je na talianskom trhu vždy k dispozícií a už vôbec nie za nízku cenu,“ povedal Col Antonio Medica pre web stránku.

Medicínska marihuana sa momentálne v Taliansku používa na liečbu viacerých ochorení, avšak hlavne na chronickú bolesť.

Aj keď talianski doktori môžu legálne predpisovať konope, jeho cena nie je hradená štátom. Pre pacientov je extrémne drahé a preto sa ministri rozhodli konať.

Momentálne dováža Taliansko marihuanu z Holandska a jeden gram stojí do 35 eur. „Chceli by sme cenu znížiť pod 15 euro, takže ideálne by gram stál 5 eur,“ vyhlásil Col Medica. Pestovanie marihuany na osobnú spotrebu je naďalej v Taliansku nelegálne, vrátane jej predaja.

Podľa septembrových slov ministra obrany Roberta Pinottiho bolo pre tento projekt zvolené armádne laboratórium, nakoľko už malo potrebné vybavenie a tiež zaručuje maximálnu bezpečnosť.

Laboratórium v minulosti zásobovalo lieky obyvateľom počas civilných nešťastí. Napríklad v roku 1986 počas katastrofy v Černobyle vyprodukovalo 500 000 tabliet jodidu draselného.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím