Na Jamajke zasadili prvú legálnu marihuanu

Foto: WEB
Konopkar, 30. apríla 2015

Je to idylický ostrov v Karibiku, ktorý sa preslávil marihuanou vďaka hudobníkom ako napríklad reggae legenda Bob Marley.

V týchto dňoch bola zasadená prvá rastlina konope v areáli univerzity.

The University of the West Indies dostala povolenie od jamajskej vlády, aby mohla pestovať marihuanu na liečebné účely a hlavne aby naštartovala legálny konopný biznis.

Nový vývin marihuany v krajine prichádza po tohtoročnej zmene drogového zákona. Novela počíta s legálnym marihuanovým trhom na Jamajke.

Podobná licencia bude udelená aj ďalšej jamajskej vysokej škole s názvom University of Technology.

Jamajský minister pre výskum Philip Pauwell vyhlásil, že tento postup podporí komercializáciu psychotropného konope.

“Chcem vedieť, kedy začnú s vedeckým experimentom a čo v rastline objavia,” povedal.

“Touto cestou začneme, aby sme pripravili úplnú komercializáciu,” dodal.

Nedávna zmena v jamajskom zákone počíta s čiastočnou dekriminalizáciou malého množstva konopy a s uvoľnením obmedzení spojených s medicínskym užívaním marihuany.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím