Konzumácia marihuany vo Francúzsku rastie

Foto: WEB
Konopkar, 28. apríla 2015

Fajčenie marihuany medzi mladými ľuďmi vo Francúzsku vzrástlo prvýkrát po takmer desaťročí.

Skoro polovica 17-ročných tvrdí, že marihuanu už niekedy v živote užili.

Nová štúdia od francúzskeho monitorovacieho centra pre drogy Observatoire Français des Drogues et des Toxicomanies, ktorá je založená na 22 000 respondentoch, zistila, že sa taktiež zvýšilo fajčenie tabaku a pitie alkoholu.

47.8% oslovených, ktorí všetci mali 17 rokov, uviedli, že marihuanu fajčili aspoň raz. V roku 2011 to bolo 41.5%, teda menej.

Podľa štúdie štvrtina respondentov fajčila za posledný mesiac marihuanový joint. A každý jeden z desiatich bol pravidelný používateľ marihuany.

Riaditeľ monitorovacieho centra François Beck vyhlásil, že Francúzsko malo v 90-tych rokoch najvyššiu mieru konzumácie marihuany medzi mladými ľuďmi v celej Európe. Tieto čísla potom padali, až dodnes.

Beck tiež dodal, že k zvýšeniu konzumácie marihuany dochádza aj z dôvodu stále väčšieho stresu u mladých.

Štúdia zistila, že 12 percent 17-ročných pije pravidelne alkohol – minimálne 10-krát za mesiac a toto číslo rastie od roku 2008. Jeden z troch respondentov odpovedal, že fajčí tabak každý deň.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím