Konopné produkty pre zvieratá? V USA sú realitou

Foto: WEB
Konopkar, 24. apríla 2015

Konopné doplnky pre psov a mačky sa už predávajú. 

Viacerí z Vás určite počuli, ako vie konope pomôcť ľuďom. Avšak najnovšie produkty, ktoré sa dostali v Amerike na trh, sľubujú, že pomôžu aj domácim miláčikom.

Len pomocou kliknutia vedia majitelia psov a mačiek zakúpiť tabletky, keksy či iné konopné požívatiny slúžiace na zmiernenie bolesti či zápalu.

Kupovanie a používanie takýchto produktov je v USA legálne, pretože obsahujú minimálne percento THC a nie sú určené k ľudskej konzumácii.

Podľa federálneho zákona USA je ich možné charakterizovať ako tzv. „konopné doplnky“.

Veterinár Merten Pearson hovorí, že aj keď existuje možnosť, že tieto produkty sú prospešné pre zvieratá, nebolo to zatiaľ vedecky dokázané. „Problém je, že nie je dostatok výskumov, takže nevieme, aké látky spomedzi kanabinoidov vlastne zvieratá liečia a aké nie.“ Ak si na internete vyhľadáte predajcov konopných doplnkov pre zvieratá, nájdete ich viacero.

 

stranka-cannacompanion-konopne-doplnky-pre-zvierata

Canna Companion predáva odrody konope pre zvieratá

 

Aj v štátoch, kde je marihuana legálna, veterinári nemajú právomoc predpisovať konopné produkty zvieratám, môžu ich však odporučiť. Americký Úrad pre kontrolu potravín a liekov (FDA) momentálne skúma bezpečnosť a úžitok týchto produktov.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím