Dvoch Estóncov chytili na hranici s marihuanou

Foto: TASR/POLÍCIA
Konopkar, 14. apríla 2015

So služobným psom na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok prehľadali ich osobné BMW. Pes v batožinovom priestore označil prítomnosť omamných látok.

Senica 14. apríla (TASR) – Dvoch mužov z Estónska kontrolovali v uplynulom týždni senickí colníci v colnom priestore bývalého hraničného priechodu Kúty-Lanžhot. So služobným psom na vyhľadávanie omamných a psychotropných látok prehľadali ich osobné BMW. Pes v batožinovom priestore označil prítomnosť omamných látok, privolaní policajti zaistili igelitové vrecká a plastové trubičky so zelenou sušinou a zaslali na expertízu.

Z predbežného vyjadrenia Kriminalisticko-expertízneho ústavu Policajného zboru SR vyplynulo, že zaistenou látkou je marihuana, z ktorej by sa dalo vyrobiť minimálne 46 dávok drog. Na základe toho vyšetrovateľ kriminálnej polície obvinil dvoch Estóncov vo veku 26 a 30 rokov z drogovej trestnej činnosti. Obaja muži sú stíhaní na slobode a v prípade uznania viny im hrozí väzenie na tri až desať rokov. Informovala krajská policajná hovorkyňa v Trnave Martina Kredatusová.

 

Zdroj: teraz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím