Rakúsko nebude trestať päť gramov marihuany

Foto: VfGH/Achim Bieniek - de.wikipedia.org
Konopkar, 2. apríla 2015

Namiesto trestného oznámenia len ohlásenie na úrade zdravotníctva. Rakúsky minister spravodlivosti Wolfgang Branstetter (ÖVP) to navrhol v debate ohľadne uvoľnenia marihuany.

Splnené však budú musieť byť dve podmienky: hmotnosť marihuany nepresahujúca maximum päť gramov a dokázanie použitia na vlastnú spotrebu.

Branstetter chce odbremeniť súdy a políciu, pretože aj prichytenie s malým množstvom spôsobuje nepríjemný byrokratický proces.

Bez dôsledkov však konzumácia marihuany nezostane. Návrh počíta s ohlásením na úrade zdravotníctva, avšak pri odmietnutí spolupráce by naďalej hrozilo stíhanie. Návrh sa bude ešte posudzovať.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím