Náboženský zákon proti homosexuálom v štáte Indiana otvára dvere marihuane

Foto: WEB
Konopkar, 1. apríla 2015

Americký štát Indiana minulý týždeň schválil tzv. Religious Freedom Restoration Act, zákon zakazujúci štátnej moci obmedzovať vieru ako aj náboženské zvyklosti jednotlivca. K obmedzeniu môže dôjsť len v prípade, že existuje ohrozenie záujmov štátu, avšak toto obmedzenie môže byť vykonané len v minimálnej miere.

Pôvodná federálna verzia tohto zákona bola implementovaná do ústavy štátu Indiana v roku 1993.

V Indiane však vládne hádka, nakoľko veľa ľudí tvrdí, že zákon prešiel z dôvodu ochrany jednotlivcov a podnikateľov, ktorí nechcú obsluhovať členov gay komunity, pretože je to proti ich viere.

Zákon prešiel aj v niekoľkých ďalších štátoch, avšak irónia prípadu v Indiane je, že zatiaľ čo guvernér Michael Pence (republikán) robil ceremóniu pri príležitosti podpisu zákonu, prvá marihuanová cirkev s názvom First Church of Cannabis Inc. poslala ministrovi žiadosť o registráciu. Táto cirkev verí, že fajčenie marihuany je základný element ich náboženstva. Mimochodom marihuana nie je v Indiane legálna.

Prekvapujúce bolo, že minister žiadosť schválil a dokonca bolo tejto marihuanovej cirkvi za schválenú žiadosť aj oficiálne zagratulované. Zakladateľ First Church of Cannabis Inc. momentálne hľadá dotácie.

Advokát zo štátu Indiana Abdul-Hakim Shabazz hovorí, že poslanci kvôli zhonu schváliť tento kontroverzný zákon dali zelenú všetkým, ktorí chcú fajčiť marihuanu na základe náboženského presvedčenia. Veľa ľudí súhlasí s vyhláseniami advokáta Shabazza, nakoľko tvrdí, že vláda má pri tejto záležitosti zviazané ruky a preto čoskoro dôjde k rozhodujúcemu boju na súde ohľadne toho, ako ďaleko môže nový náboženský zákon vlastne zájsť.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím