Indonézska dedinka zostala omámená po tom, čo polícia spálila 3,3 tony marihuany v blízkosti ľudských obydlí

Foto: REFRESHER
Konopkar, 31. marca 2015

Euforické stavy, nevoľnosť či bolesť hlavy zažívali prekvapení obyvatelia indonézskej dedinky, keď im polícia pred domami spálila viac ako 3 tony marihuany.

Likvidácia mäkkých drog nemá vždy dokonalý priebeh, čo zistili aj obyvatelia jednej indonézskej dediny Tangerang, ktorá sa stala dejiskom hromadného pálenia marihuany, pervitínu či extázy. Najväčšie zastúpenie mala marihuana, ktorej sa na mieste likvidácie nachádzali viac ako 3,3 tony a zároveň mala aj najväčší dopad na obyvateľov postávajúcich naokolo, keďže dym spálených rastlín sa rýchlo začal šíriť po celej dedine. Dedina Tangerang sa nachádza asi 20 kilometrov od indonézskeho hlavného mesta Jakarta a viacerí obyvatelia policajným zložkám nahlásili zvýšený výskyt bolesti hlavy, nevoľnosti a závratov krátko po tom, čo sa rozhorela prvá marihuanová vatra.

Ľudia z dediny neváhali a prišli sa na pálenie drog pozrieť, keďže podľa dostupných informácií mali spálené rastliny a ostatné omamné látky hodnotu viac ako 1 milión dolárov. Naokolo postávajúci policajti však problém s ohňom plným drog nevyriešili ideálne, pretože miestnym obyvateľom neboli poskytnuté akékoľvek ochranné pomôcky pred tým, aby sa nenadýchali dymu (predpokladáme, že väčšine z nich to vôbec nevadilo a nejaký marihuanový dym im absolútne neprekážal). Prekvapení zostali najmä nič netušiaci obyvatelia tráviaci pokojné popoludnie vo svojich príbytkoch o niekoľko ulíc ďalej, keď sa im do domov cez otvorené okná dostávali kúdoly omamného dymu. Zaujímavo dopadol aj jeden z novinárov, ktorý mal za úlohu celú akciu monitorovať, avšak po niekoľkých minútach postávania blízko pri ohnisku mu prišlo tak zle, že si musel sadnúť na zem, od miestnych vypýtať šálku čaju a niekoľko minút svoj zážitok predýchavať, čo nebolo vôbec jednoduché kvôli neustálej tvorbe nového a nového dymu. Kto vie, prečo sa podobné štátne akcie neorganizujú aj na Slovensku.

 

Zdroj: refresher.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím