Drogová scéna kráča s dobou. Marihuana je dnes trikrát silnejšia ako kedysi

Foto: TV MARKÍZA
Konopkar, 18. marca 2015

Šírenie nových drog sa dá len ťažko zastaviť. Díleri sa už neskrývajú v uliciach, ale na sociálnych sieťach.

Kriminálna agentúra zverejnila rozsiahlu analýzu drogovej scény na Slovensku. Podľa nej majú čo robiť, aby dílerom zabránili poľovať už na deti v základných školách.

Protidrogové razie na ulici možno vidieť už aj pri nákupných centrách. Rastie najmä dopyt po marihuane a pervitíne. Drogy sú stále účinnejšie. „Minulý rok sa nám podarilo zaistiť marihuanu s takmer 45-percentnou koncentráciou THC,“ povedal hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Takúto silnú drogu vraj dokážu vypestovať len pod umelým osvetlením. Polícia potom pestovateľov hľadá termokamerami alebo skúma podozrivo vysoké účty za elektrinu. Polícii však robia starosti odborníci na chémiu, ktorí dokážu drogy napodobniť a uvariť z prekurzorov ktoré sa používajú v priemysle. Z Ázie k nám prichádzajú kontajnery s látkami, ktoré naša legislatíva nedokáže zastaviť. Vlani museli policajti mladíkovi vrátiť balík prášku s označením alfa PVP.

„Išlo len o látku zo zoznamu rizikových preto trestné stíhanie nebolo možné,“ dodal Slivka. Európske monitorovacie centrum už varovalo, že tzv. dizajnérske drogy si mladí čoraz častejšie objednávajú aj poštou.

 

Zdroj: tvnoviny.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím