Obrovská chyba súdov. V Írsku na deň zlegalizovali tvrdé drogy

Foto: WEB
Konopkar, 10. marca 2015

Extáza, pervitín, ketamín či halucinogénne huby. Aj tieto drogy sú na zozname látok, ktoré sú pre dnešný deň v Írsku legálne. Stalo sa tak kvôli chybe tamojších súdov. Upozornil na to írsky spravodajský portál The Journal.

Podľa neho odvolací súd vyhlásil, že zákon z roku 1977 o zneužívaní drog bol neústavný. To spravilo z drog, ktoré zakazoval, technicky legálne látky od dnešného rána.

Dáil, dolná komora parlamentu, okamžite pracovala na preklasifikovaní týchto látok, no nový zákon bude platný až od druhého dňa od jeho podpisu. Tým vznikla v krajine unikátna situácia, kedy držanie tvrdých drog je legálne.

„Mimo zákona však naďalej ostal predaj, export, import alebo dodávanie týchto látok,“ vyhlásil minister zdravotníctva Leo Varadkar.

 

Zdroj: hnonline.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím