Poľská polícia zadržala kňaza a miništrantov, fajčili marihuanu

Foto: WEB
Konopkar, 24. februára 2015

Polícia z mesta Gliwice na juhu Poľska zadržala kňaza a dvoch maloletých miništrantov, ktorí fajčili marihuanu. Muži zákona trojicu v pondelok pristihli priamo pri čine, informuje portál Gazeta.pl. Za držanie drog v Poľsku hrozia až tri roky väzenia.

Policajti si v lese na kraji mesta všimli stojace auto. Rozhodli sa zistiť, kto v ňom prišiel. Keď sa k nemu priblížili a otvorili dvere, vyvalil sa nich dym, ktorého vôňa vraj jednoznačne prezrádzala, že trojica mužov vo vozidle fajčila marihuanu.

Hliadka zadržala dvadsaťšesťročného kňaza, ktorý pôsobí ako vikár v jednej z gliwických farností, a s ním aj šestnásťročného a o rok staršieho chlapca, ktorí pomáhajú ako miništranti.

Nadriadení sa o zadržaní mladého duchovného, ​​ktorý bol na kňaza vysvätený len pred niekoľkými mesiacmi, dozvedeli z médií. „Dal som len vedieť diecéznej kúrii, že sa kňaz nevrátil na noc a nemáme s ním kontakt,“ povedal portálu Gazeta.pl farár Andrzej Pluta.

Predstavitelia diecézny kúrie prípad zatiaľ nechceli komentovať.

 

Zdroj: pravda.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím