Colníci zadržali Holanďana, v kamióne pašoval 417 kilogramov marihuany

Foto: TASR
Konopkar, 24. februára 2015

Pri podrobnej prehliadke našli na podlahe prívesu čerstvú farbu a stopy po montáži.

Budapešť 24. februára (TASR) – Maďarskí colníci na srbsko-maďarskom hraničnom priechode Röszke zadržali holandského vodiča nákladného auta, ktorý sa pokúšal prepašovať 417 kilogramov marihuany. Podľa dnešnej informácie agentúry MTI bol kontraband schovaný pod podlahou nákladného priestoru.

Hovorca Národného úradu pre dane a clá (NAV) György Suller uviedol, že colníci podrobili prázdne nákladné vozidlo röntgenovej kontrole, pri ktorej objavili v konštrukcii prívesu podozrivú hmotu.

Pri podrobnej prehliadke našli na podlahe prívesu čerstvú farbu a stopy po montáži. Pod podlahou odhalili skrýšu naplnenú 410 kusmi balíčkov tehlového tvaru, v ktorých podozrivý prevážal marihuanu.

Colníci kontraband, ktorého cena na čiernom trhu dosahuje 1,5 milióna eur, zhabali. Holanďana čeliacemu obvineniu z trestného činu prechovávania drog odovzdali polícii.

 

Zdroj: teraz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím