Mladíkovi z Humenného hrozí pre marihuanu až trojročné väzenie

Foto: TASR
Konopkar, 18. februára 2015

Humenné 18. februára (TASR) – Trestné stíhanie pre prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi, začal humenský policajný vyšetrovateľ.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Migaľová, začaté trestné stíhanie súvisí so zaistením sušiny marihuany, ktorú objavili muži zákona u 19-ročného mladíka na sklonku januára tohto roka, keď ho kontrolovali pri bytovom dome na Ul. dargovských hrdinov v Humennom.

Zaistená sušina zabalená v igelitovom vrecúšku vážila približne 690 miligramov. “Z uvedeného množstva by bolo možné vyrobiť minimálne dve obvykle jednorazové dávky drogy. Martin teda neoprávnene prechovával pre vlastnú potrebu omamnú a psychotropnú látku,” povedala Migaľová.

Humenčanovi hrozí pre uvedené trestné stíhanie až trojročné väzenie. Stíhaný je na slobode.

 

Zdroj: teraz.sk

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Novinky
Vaše centrum o konope. Novinky a články o marihuane. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto stránku. Stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru :)
Súhlasím